لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۱۵

سازمان ملل استفاده از زور برای تعطیلی اردوگاه جزیره مانوس را محکوم کرد


آژانس پناهندگان سازمان ملل روز جمعه اقدام پلیس پاپوآ گینه نو در استفاده از زور برای خروج پناهجویان از اردوگاه جزیره «مانوس» را «تکان‌دهنده» و «غم‌انگیز» خواند.

پلیس روز جمعه باقی‌مانده پناهجویان در این اردوگاه را مجبور به خروج کرد و بدین ترتیب به سه هفته مقاومت حدود ۶۰۰ نفر، که با آب باران و خوراک قاچاق شده به محل زندگی شان گذران می‌کردند، پایان داد.

آدریان ادوادز، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در توصیف اردوگاه جدیدی که پناهجویان بدان منتقل شده‌اند می‌گوید: «گزارش‌هایی به ما رسیده که این مکان‌ها آماده نیست. در یک مورد بیش از ۲۰ نفر در اتاقی ۸×۴ متر قرار داده شده‌اند. این امر مسلما برای وضعیتی که با آن مواجهیم مناسب نیست».

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در ادامه از دولت استرالیا خواست به این وضعیت اضطراری و نگرانی‌های پیرامون آن واکنش نشان دهد و برای پناجویانی که در این شرایط قرار دارند راه‌حلی بیابد.

سازمان ملل و گروه های حقوق بشر از سال‌های گذشته سیاست استرالیا در برپایی اردوگاه‌های پناهجویان به این کشور در خارج از خاک استرالیا را نقد کرده‌اند و خواستار برچیده شدن این اردوگاه‌ها شدند.

XS
SM
MD
LG