لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۱۷

رضا ضراب اتهامات خود را پذیرفت


دادگاه فدرال نیویورک رسما اعلام کرد که رضا ضراب اتهامات خود را پذیرفته و با دادستانی آمریکا همکاری کرده است. نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا ، از مدیران سابق هالک بانک ترکیه روز سه شنبه در نیویورک آغاز شد.

پیش از این گزارش‌هایی درباره همکاری رضا ضراب با مقامات آمریکایی منتشر شده بود و روز دوشنبه قاضی دادگاه اعلام کرده بود که رضا ضراب محاکمه نخواهد شد.

رضا ضراب که تابعیت دوگانه ایران و ترکیه را دارد به دور زدن تحریم‌های ایران از طریق پول شویی ، پرداخت رشوه و تقلب بانکی متهم شده بود. بر اساس گزارش رسانه های آمریکا و ترکیه رضا ضراب و همدستان ایرانی و ترک او در نقل و انتقال میلیاردها دلار پول و طلا به ایران دست داشتند.

در نخستین جلسه دادگاه، دیوید دِنتون، دادستان پرونده گفت دامنه فعالیتهای رضا ضراب و همدستانش آنچنان بزرگ بود که از طرف وزیران دولت در ایران و ترکیه محافظت می شد.

قرار است رضا ضراب در جلسه روز چهارشنبه دادگاه بخشی از فعالتیهای خود را برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران بازگو کند. هنوز دولت‌های ایران و ترکیه واکنشی رسمی به اعلام همکاری رضا ضراب با مقامات آمریکایی نشان نداده اند.

XS
SM
MD
LG