لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۱۵

رضا ضراب اتهامات خود را پذیرفت


دادگاه فدرال نیویورک رسما اعلام کرد که رضا ضراب اتهامات خود را پذیرفته و با دادستانی آمریکا همکاری کرده است. نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا ، از مدیران سابق هالک بانک ترکیه روز سه شنبه در نیویورک آغاز شد.

پیش از این گزارش‌هایی درباره همکاری رضا ضراب با مقامات آمریکایی منتشر شده بود و روز دوشنبه قاضی دادگاه اعلام کرده بود که رضا ضراب محاکمه نخواهد شد.

رضا ضراب که تابعیت دوگانه ایران و ترکیه را دارد به دور زدن تحریم‌های ایران از طریق پول شویی ، پرداخت رشوه و تقلب بانکی متهم شده بود. بر اساس گزارش رسانه های آمریکا و ترکیه رضا ضراب و همدستان ایرانی و ترک او در نقل و انتقال میلیاردها دلار پول و طلا به ایران دست داشتند.

در نخستین جلسه دادگاه، دیوید دِنتون، دادستان پرونده گفت دامنه فعالیتهای رضا ضراب و همدستانش آنچنان بزرگ بود که از طرف وزیران دولت در ایران و ترکیه محافظت می شد.

قرار است رضا ضراب در جلسه روز چهارشنبه دادگاه بخشی از فعالتیهای خود را برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران بازگو کند. هنوز دولت‌های ایران و ترکیه واکنشی رسمی به اعلام همکاری رضا ضراب با مقامات آمریکایی نشان نداده اند.

چهره خبرساز سال ۱۳۹۶ به انتخاب شما

چهره خبرساز سال ۱۳۹۶ به انتخاب شما

این نظرخواهی علمی نیست و دیدگاه‌های رادیو فردا را منعکس نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG