لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۴

رئیس جمهوری فرانسه نسبت به انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم( بیت المقدس) هشدار داد


امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه گفت نگران اقدام یک جانبه ایالات متحده در به رسمیت شناختن اورشلیم،( بیت المقدس) به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر است .

به گزارش شبکه تلویزیونی سی. ان .ان ، آقای مکرون گفت آمریکا باید برپایه استاندارهای بین المللی با این مساله برخورد کرده و مساله اورشلیم را به مذاکرات صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها واگذارد .

اردن، مصر، اتحادیه عرب، تشکیلات خودگردان فلسطینی و گروههای مختلف فلسطینی پیشتر هشدار داده اند که برسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی آمریکا، منطقه را بحرانی کرده و به بروز خشونت های تازه منجر می شود.

روز جمعه یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ در روزهای آینده رسما اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد اما جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد آقای ترامپ روز یکشنبه گفت رییس جمهوری هنوز تصمیم نهایی دراین‌باره را اتخاذ نکرده است.

بیت المقدس شرقی در جنگ ۱۹۶۷ به کنترل اسراییل درآمد و پارلمان اسراییل بعدها آن را به عنوان پایتخت اسراییل اعلام کرد. این موضوع از سوی بسیاری از کشورها هنوز برسمیت شناخته نشده است.

XS
SM
MD
LG