لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۴

اسحاق جهانگیری: کسانی که حرکت سیاسی در خیابان را آغاز می‌کنند «کنترل‌کننده پایان آن نخواهند بود»


اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران، با اشاره تلویحی به تجمع‌هایی که روز پنج‌شنبه در اعتراض به گرانی در مشهد و چند شهر دیگر برگزار شد گفت: «به نظر می‌آید پشت این قضیه مسأله دیگری باشد که حتما باید شناسایی شود».

به گزارش ایرنا، آقای جهانگیری روز جمعه بدون اشاره به جزئیات، تجمعات اخیر را به کسانی نسبت داد که به گفته او، با هدف «آسیب زدن به دولت» دست به این اقدام زدند.

او همچنین هشدار داد «دود آن به چشم خودشان خواهد رفت» و به گفته او «وقتی که جریان اجتماعی راه افتاد و حرکت سیاسی در خیابان اتفاق افتاد حتما کسی که آن را شروع کرده ادامه‌دهنده و کنترل‌کننده پایان آن نخواهد بود».

شماری از تشکل‌ها و چهره‌های سیاسی مختلف در داخل و خارج از ایران، به تجمع‌های روز پنج‌شنبه که چندین زخمی برجای گذاشت و به بازداشت ۵۲ نفر انجامید واکنش نشان داده‌اند.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، خواستار «شنیده شدن صدای مردم» شد. احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نیز گفته است اعتراض مردم موضوعی طبیعی ست، اما به گفته او «از مسیر باطل استفاده شد».

در بیرون از ایران نیز رضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران، و همچنین شماری از تشکل‌های سیاسی، از جمله شورای ملی مقاومت، با اعلام حمایت از مطالبات مردم، بر لزوم استقرار دموکراسی در ایران تأکید کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG