لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۱

مقام‌های قضایی و امنیتی ایران به تهدید معترضان ادامه می دهند


شماری از مقام‌های قضایی و امنیتی ایران روز سه شنبه به تهدیدات خود علیه معترضان روزهای اخیر ادامه دادند.

محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور با اعلام اینکه سازمان موساد و سی آی ای در جریانات اخیر در کشور دست داشته‌اند از برخورد قاطع با به گفته وی اغتشاشگران خبر داد اما سندی برای اظهارات خود درباره نقش موساد و سی آی ای در تحولات ایران ارایه نکرد. آمریکا و اسرائیل با محکوم کردن سرکوب معترضین هرگونه دخالت در این حرکت اعتراضی را رد کرده اند.

موسی غضنفر آبادی ، رئیس دادگاه انقلاب تهران نیز افرادی را که در روزهای سوم به بعد تظاهرات اعتراضی بازداشت شده اند به مجازاتهای سنگین تر تهدید کرد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در مصاحبه با شبکه المیادین لبنان، عربستان سعودی را به «دست‌داشتن» در اعتراضات گسترده اخیر در ایران متهم کرده و مدعی شد که سازمان مجاهدین خلق نیز در حال همکاری با عربستان است اما وی نیز سندی برای این گفته های خود ارایه نکرد.

از دیگر سوحسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اعلام بازداشت‌های گسترده معترضین گفته است اکثر به گفته وی لیدرها و عناصر اصلی اعتراض‌ها دغدغه مسائل معیشتی نداشتند اما او نیز نگفت که این موضوع را بر اساس چه آماری اعلام می کند.

به گفته منابع رسمی، در جریان اعتراض های پنج روز گذشته ،‌ بیش از یک هزار تن بازداشت شده‌اند و شمار کشته شدگان در تظاهرات نیز تا کنون ۲۱ تن اعلام شده است.

XS
SM
MD
LG