لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۷

سناتور بن کاردن با تأکید بر حق مردم ایران در اعتراض مسالمت‌آمیز از تحریم جدید علیه حکومت ایران به خاطر سرکوب اعتراض‌ها خبر داد


سناتور بن کاردن، عضو ارشد دموکرات‌ها در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، با تمجید از شجاعت معترضان ایرانی در روزهای اخیر گفت حکومت ایران به خاطر سرکوب این اعتراض‌ها باید مشمول تحریم‌های جدید قرار بگیرد.

سناتور بن کاردن روز جمعه در مصاحبه با تلویزیون صدای آمریکا گفت: «حق مردم است که علیه دولت اعتراض مسالمت‌آمیز کنند. باید این حق را داشته باشند که بتوانند حرفشان را بدون واهمه به زبان بیاورند. اما در ایران این‌طور نیست. بنابر این حق داریم که به خاطر موارد نقض حقوق بشر، تحریم‌هایی علیه ایران تصویب کنیم.»

پیش از این مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا گفته بود حمایت واشینگتن از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در ایران منحصر به یکی از دو حزب جمهوری‌خواه یا دموکرات نیست.

در طول یک هفته گذشته ایران بارها از اظهارات مقام‌های کاخ سفید انتقاد کرده است. نماینده ایران در سازمان ملل نیز در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان، از حمایت‌های اخیر دونالد ترامپ از تظاهرات سراسری در ایران شکایت کرده است.

XS
SM
MD
LG