لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۰

رئیس‌جمهور ایران می‌گوید برای حل مشکل گردوغبار به همکاری دولت‌های دیگر نیاز است


رئیس‌جمهوری ایران چگونگی مهار منشاء ریزگردهای داخلی را زمان‌بر دانست و گفت: برای حل مشکل گرد و غبار با منشاء خارج از کشور مثل عراق، کویت یا عربستان به همکاری با آن دولت‌ها و سیاست‌ خارجی نیاز است.

حسن روحانی که دوشنبه شب، در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی به سوالاتی درباره مسایل اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی ایران پاسخ می‌داد، اعلام کرد، نهال‌کاری در پنج‌هزار هکتار از جنوب شهر اهواز شروع شده و تا پایان سال ۳۰ هزار هکتار دیگر هم نهال‌کاری می‌شود.

به گفته آقای روحانی، کانالی از رود کارون به طول ۴۷ کیلومتر به منطقه کشیده شده که ۲۰ متر مکعب در ثانیه آب به منطقه می‌رساند و به مرطوب‌شدن منطقه و تامین آب برای نهال‌کاری کمک می‌کند.

به گفته رئیس‌جمهور، آب تا یکی دو روز آینده به اهواز می‌رسد. دانشگاه علوم پزشکی اهواز می‌گوید، در چهار روز گذشته ۸۰۶ نفر به‌دلیل گرد و غبار به مراکز اورژانس‌ این شهر مراجعه کرده‌اند.

وقوع پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در استان‌های جنوبی و غربی ایران، به ویژه در استان خوزستان٬ علاوه بر بروز مشکلات قلبی و تنفسی برای شهروندان، بارها باعث تعطیلی مدرسه‌ها، مراکز آموزشی و دانشگاهی شده است.

XS
SM
MD
LG