لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۳۰

خبرگزاری میزان به نقل از یک نماینده اصولگرا از تهیه طرحی برای مقابله با مدیران دوتابعیتی خبر داد


به گزارش خبرگزاری میزان،‌ وابسته به قوه قضائیه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده اصولگرای مجلس روز سه‌شنبه از تهیه طرحی با عنوان «اصلاح قانون تابعیت» خبر داد. به گفته او این طرح ۷ ماده ای بر اساس «کشفیات و بررسی‌های» هیئت «تحقیق و تفحص از دو تابعیتی‌ها» تهیه شده است. حسینعلی حاجی دلیگانی هدف از تهیه طرح «اصلاح قانون تابعیت» را «مقابله با دوتابعیتی‌ها» عنوان کرد.

این عضو هیئت تحقیق و تفحص٬ هفته پیش هم اعلام کرده بود که ۱۰۰ مسئول کشور، دوتابعیتی و دارای گرین کارت هستند. حسینعلی حاجی دلیگانی با انتقاد از دولت حسن روحانی و وزارت کشور دلیل تحقیق و تفحص را«افزایش تهدید و نفوذ» اعلام کرده و افزوده بود که در وزارت امور خارجه هیچ نظارتی برای شناسایی افراد دو تابعیتی وجود ندارد.

دفتر رئیس‌جمهوری ایران در تابستان امسال سخنان جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس از مشهد، درباره مدیران دوتابعیتی را رد کرده بود. دفتر حسن روحانی٬ گفته های این نماینده درباره «دو تابعیتی» بودن برخی از مقام‌های دولت و «تابعیت خارجی» همسر یکی از وزیران پیشنهادی حسن روحانی را «مایه شرمساری مجلس» و «تکرار اقدام مجرمانه علیه منافع ملی و امنیت ملی» خوانده بود.

XS
SM
MD
LG