لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۰۴

دونالد ترامپ به فرستاده های سازمان ملل درباره اقدام های بی ثبات کننده ایران هشدار داد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه، در دیدار با اعضای شورای امنیت سازمان ملل و تیم امنیت ملی خود در کاخ سفید، ایران را به بی ثبات سازی در خاورمیانه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ گفت که اعضای شورای امنیت و امنیت ملی آمریکا، "کارهای بسیاری" برای انجام دارند. وی مقابله باآنچه را که اقدام های بی ثبات کننده ایران، "پایان درگیری های سوریه"، "مقابله با تروریسم" و "غیرهسته ای سازی کره شمالی" نامید ، از جمله این اقدام ها دانست.

پس از سخنان دونالد ترامپ، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز گفت که شواهد آشکاری از بی توجهی ایران به تعهدهای بین المللی وجود دارد که همچنان رو به افزایش است.

نیکی هیلی خواستار اتخاذ اقدام شورای امنیت برای مقابله با ایران به وسیله اعمال تحریم است که احتمال دارد با مخالفت روسیه رو به رو شود.

پیشتر، نیکی هیلی با به نمایش گذاشتن باقی مانده های یک موشک که به گفته وی از سوی یمن به عربستان سعودی پرتاب شده بود، آن را ساخت ایران دانست.

در واکنش، ایران با دروغ خواندن این ادعا گفته بود که در این باره به سازمان ملل متحد شکایت خواهند کرد. ایران اقدامات بی ثبات کننده در منطقه و حمایت از تروریسم را نیز رد می کند.

XS
SM
MD
LG