لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۳۵

سازمان ملل از ایران، ترکیه و روسیه خواست به بن‌بست کمک‌رسانی به سوریه خاتمه دهندمشاور امور بشردوستانه سازمان ملل از ایران، ترکیه و روسیه خواست تا به بن بست حاکم بر جریان کمک‌رسانی به جنگ‌زدگان سوریه پایان دهند.

یان اِگِلُند روز پنجشنبه در ژنو اعلام کرد میزان موافقت حکومت سوریه با اعزام کاروان‌های کمک‌رسانی به «کمترین سطح ممکن» از سال ۲۰۱۵ تاکنون رسیده، به گونه‌ای که در ۲ ماه گذشته هیچ‌گونه کمک‌رسانی به جنگ‌زدگان صورت نگرفته است.

مشاور امور بشردوستانه سازمان ملل در این باره گفت «دیپلماسی بشردوستانه ظاهرا کاملا بی‌نتیجه بوده و هیچ پیشرفتی نداشته‌ایم».

یان اِگِلُند از ایران، روسیه و ترکیه خواست تا به کاهش منازعات در استان اِدلِب کمک کنند، و با آتش‌بس در منطقه محاصره شده «غوطه شرقی» دمشق به تخلیه صدها نفر که چشم انتظار دریافت کمک‌های پزشکی هستند، یاری رسانند.

ایران و روسیه حامیان حکومت بشار اسد در جنگ داخلی سوریه هستند که تاکنون بنا بر آخرین آمار بانک جهانی بیش از ۴۰۰ هزار کشته، ۵ میلیون پناهجو در خارج از کشور، ۶ میلیون آواره در داخل داشته است. تابستان گذشته سازمان ملل اعلام کرد ۵۴۰ هزار نفر در این کشور، تحت محاصره نظامی روزگار می‌گذرانند.

XS
SM
MD
LG