لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۴

معاون شهرداری تهران می گوید: ۲ هزار میلیارد تومان هزینه های بدون سند در این سازمان وجود دارد


حسن رباطی، معاون شهردار تهرانمی گوید : مدارک مربوط به «دو هزار میلیارد تومان هزینه های بدون سند» در دوره شهرداری محمد باقر قالیباف، به صورت محرمانه به شورای شهر تهران ارائه شده و این شورا باید دربارهٔ آن تصمیم بگیرد.

به گفته این مقام شهرداری،هزینه‌های فاقد سند،«مربوط به پیمانکارانی است کهبرخی از آنها بدون قرارداد از سال ۹۰ برای شهرداری پروژه انجام داده‌اند».

حسن رباطی بدون اشاره به جزئیات گفت که تعدادی از کارکنان «متخلف» شهرداری تهران به حراست این سازمان و قوه قضائیه معرفی شده‌اند.

محمدعلی نجفی ، شهردار تهران، اواخر دی ماه در گزارشی درباره وضعیت شهرداری پایتخت در دوره پیش از ریاستش بر این سازمان، به مواردی چون انچه «هزینه کردن بودجه شهرداری در انتخابات ریاست جمهوری»، «استخدام ناگهانی ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات»، «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» و «واگذاری سلیقه‌ای ۶۷۴ ملک» توصیف شد، اشاره کرده بود.

یک هفته بعد عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، با انتقاد از انتشار این گزارش خبر داد که از محمدعلی نجفی خواسته‌است «فوراً» مستندات خود در این باره ، به این نهاد ارائه دهد.

XS
SM
MD
LG