لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۱۳

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید این نهاد کار مجلس سنا را انجام می دهد


محمود هاشمی شاهرودی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید این نهاد کار مجلس سنا را انجام می دهد. آقای شاهرودی که در برنامه تلویزیونی صدا و سیما شرکت کرده بود درباره پیشنهاد مربوط به تشکیل مجلس سنا در ایران گفت بحث بازنگری در قانون اساسی مدتهاست که مطرح است.

آقای شاهرودی درحالی مجمع تشخیص مصلحت نظام را همطراز مجلس سنا قلمداد کرده که در کشورهای دموکراتیک جهان تمامی اعضای مجلس سنا انتخابی هستند. درحالیکه ۴۴ عضو دائمی مجمع تشخیص انتصابی هستند و از طرف رهبر جمهوری اسلامی عزل و نصب می شوند.

آقای شاهرودی در بخش دیگری از سخنانش اعضای مجمع را انسانهای « نخبه ، باسابقه و محترم » کشور خواند و گفت بدین دلیل هیچ تنشی در مجمع شکل نگرفته است. محمود احمدی نژاد ،‌رئیس جمهور پیشین ایران و صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هر دو از اعضای مجمع هستند و در ماههای اخیر تنش بین آنها به رسانه ها و محافل سیاسی کشیده شده است.

علی مطهری ، نایب رئیس مجلس در واکنش به حضور هاشمی شاهرودی در این برنامه زنده تلویزیونی در اینستاگرم خود با اشاره به عدم حضور هاشمی رفسنجانی ، رئیس پیشین مجمع در برنامه های صدا و سیما نوشت : « این یعنی سیاست یک بام و دو هوا » .

XS
SM
MD
LG