لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۵

فدریکا موگرینی از آمادگی اتحادیه اروپا برای اهدای کمک مالی جهت بازسازی سوریه تحت شرایطی خاص خبر داد


مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای اهدای کمک مالی به سوریه جهت بازسازی این کشور خبر داد، اما گفت که ابتدا باید جنگ در سوریه فروکش کند و روسیه اطمینان دهد که حکومت بشار اسد در مذاکرات صلحی که سازمان ملل انجام آن را بر عهده دارد، به‌طور جدی شرکت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی که روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت سال آینده در بروکسل میزبان کنفرانسی بین‌المللی درباره سوریه است گفت که او در صدد پیدا کردن راه‌هایی برای کمک‌های انسانی و حتی بازسازی سوریه است.

سوریه در هفت سال اخیر صحنه کشمکش‌های دولت‌های خارجی و جنگ داخلی بوده و هزینه‌ای تا حد کشتار صدها هزار نفر از شهروندان خود و آوارگی میلیون‌ها نفر دیگر را پرداخت کرده است.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا عمده کارهای اخیر این اتحادیه را ادامه گفت‌وگو با بازیگرانی‌ توصیف کرد که بر دمشق نفوذ دارند تا حکومت سوریه را متعهد کنند به طور جدی در مذاکرات ژنو شرکت خواهد کرد.

اتحادیه اروپا از گروه‌های اپوزیسیون در سوریه حمایت می‌کند، نیروهایی که در روزهای اخیر تحت شدیدترین حملات حکومت سوریه در منطقه غوطه شرقی قرار گرفته‌اند. ایران و روسیه در جنگ سوریه از دولت بشار اسد رئیس جمهوری این کشور حمایت می کنند.

XS
SM
MD
LG