لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۰

برای ۱۳ شهروند و شرکت روس در ارتباط با پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا کیفرخواست صادر شد


هیات منصفه عالی دادگاه فدرال آمریکا برای ۱۳ شهروند و شرکت روس که متهم به مداخله در روند انتخابات و ساز و کار سیاسی آمریکا شده اند کیفر خواست صادر کرد.

اتهاماتی که روز جمعه رابرت مولر مستشار پرونده دخالت احتمالی روسیه به این افراد وارد کرد مهمترین اتهامات جایی تا به امروز است که در روند بررسی مداخله احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا به کسی وارد شده است.

در سند دادگاه که دفتر رابرت مولر منتشر کرد آمده که هیات منصفه گفته است که دخالت نهادهای روسیه در ساز و کارهای سیاسی آمریکا از چهار سال پیش آغاز شده است. بنا بر سند یادشده همچنین برخی از متهمان با تظاهر به آمریکایی بودن با افراد مرتبط با ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ تماس گرفته اند اما این افراد از این که با روس ها مرتبط شده اند «ناآگاه» بوده اند.

راد روزنتاین معاون رئیس دیوانعالی کشور آمریکا پس از منتشر شدن خبر صدور کیفرخواست به خبرنگاران گفت که هیچ شواهدی در دست نیست که نشان دهد مداخله روسیه بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش آمریکا اثر گذاشته است.

اتهامات شامل توطئه، تقلب بانکی، جعل هویت و عدم احراز هویت تحت عنوان مامور کشوری خارجی طبق قانون آمریکاست.

هیئت محققان و بازجویان رابرت مولر مشغول تحقیقات عمیق درباره مداخله روسیه و ارتباطات مظنون میان افراد مرتبط با دونالد ترامپ و مقام‌های روسیه است.

در نتیجه تحقیقات دفتر رابرت مولر پیش از این به صدور کیفرخواست برای مدیر ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ انجامیده و موجب شده است دو متهم هم بپذیرند که مرتکب جرم شده اند. یکی از این دو مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ بود.

XS
SM
MD
LG