لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۱۲

درگیری بین پلیس و دراویش گنابادی دوشنبه شب نیز ادامه یافت


تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران و در اعتراض به بازداشت نعمت الله ریاحی یکی از دراویش، روز دوشنبه با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به خشونت کشیده شد.

محسن همدانی، معاون امنیتی استانداری تهران، وقوع تیراندازی در تجمع دراویش گنابادی در خیابان پاسداران را تأیید کرد.پیشتر دراویش گنابادی از تیراندازی هوایی و مستقیم نیروهای امنیتی به تجمع اعتراضی‌شان و مجروح و بازداشت شدن برخی دراویش سخن گفته بودند.

در همین حال سعید منتظر المهدی ،‌سخنگوی نیروی انتظامی گفته است در جریان ناآرامی‌ها در خیابان پاسداران یک دستگاه اتوبوس ،مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفته و سه پلیس کشته شدند . سایت مجذوبان نور وابسته به دراویش گنابادی در حساب توییتر خود ،‌نقش دراویش را در چنین اقدامی تکذیب کرده‌است . بامداد سه شنبه نیز خبرگزاری تسنیم از حمله یک دستگاه خودرو پراید به نیروهای پلیس در منطقه خیابان پاسداران خبر داده که به گفته این خبرگزاری سه تن مجروح شده اند.

بر طبق آخرین خبرها گلستان هفتم، محل زندگی نورعلی تابنده، قطب طریقت گنابادی همچنان در محاصره نیروهای امنیتی است و درگیری بین پلیس و دراویش تا نیمه شب ادامه داشته است

XS
SM
MD
LG