لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۸

دولت آمریکا درخواست پناهندگی بیش از ۱۰۰ تن از اقلیت های دینی ایرانی را رد کرده است


دولت آمریکا درخواست پناهندگی بیش از ۱۰۰ ایرانی عمدتا مسیحی را رد کرده است .

به گزارش نشریه فارین پالیسی، این پناهجوها بیش از یک سال است که در وین پایتخت اتریش در انتظار پذیرش نهایی دولت آمریکا هستند و خطر اخراج آنها از اتریش به ایران وجود دارد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا به فارین پالیسی گفته است که تقاضای پناهندگی این افراد بعد از کسب اطلاعات از سایر وزارتخانه ها و سازمان ها رد شده است .این مقام که نام وی ذکر نشده گفته است آمریکا با همکاری اتریش در حال بررسی اسکان این پناهجوها در کشور دیگری است .

پیش از این اقلیت های مذهبی در ایران با استفاده از متمی قانونی در آمریکا به نام لوتنبرگ که برای اعطای پناهندگی به اقلیت های مذهبی تهیه شده بود ،تقاضای پناهندگی می کردند. ایران اتهام ها درباره اذیت و آزار اقلیت های مذهبی را رد می کند.

در همین حال،رندی هالتگرن (از حزب جمهوریخواه) و جیمز مک گاورن (از حزب دمکرات)، دو عضو کنگره آمریکا، در تلاشند تا به حدود صد تن از اعضای اقلیت‌های مذهبی مختلف ایرانی به اتریش گریخته اند، کمک کنند.

این دو نماینده کنگره در بیانیه‌ای اعلام کردند که «این افراد از اعضای اقلیت‌های مذهبی در ایران هستند که از سال ۷۹ میلادی مورد سرکوب حکومت ایران قرار گرفتند.»

XS
SM
MD
LG