لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۳۱

یکی از کارگران فصلی شرکت نیشکر هفت تپه در نزدیکی کمپ کارگران نی‌برخود را غرق کرد


یکی از کارگران فصلی شرکت نیشکر مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، روز سه‌شنبه در نزدیکی محوطهٔ کمپ کارگران نی‌بر، با انداختن خود در کانال آب به زندگی‌اش پایان داد.

خبرگزاری ایلنا با اعلام این خبر گفت که علی نقدی، ۵۰ ساله، ظهر روز سه‌شنبه هشتم اسفند «در محوطه کمپ نی‌برها با انداختن خود به شاه ‌کانال آب مزارع نیشکر دست به خودکشی زد و جان باخت».

این خبرگزاری به نقل از یکی از همکاران وی نوشت: «آقای نقدی حدودا ۲۷ سال سابقه کار در نیشکر هفت‌تپه داشت که برای پیگیری مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود صبح روز سه‌شنبه به بخش اداری مجتمع مراجعه کرده بود».

به گفته این کارگر فصلی شرکت نیشکر هفت‌تپه،‌ «علی نقدی ساعاتی قبل از اقدام به خودکشی وارد کمپ شده و در مقابل همکاران خود از پیگیری بی‌نتیجه مطالباتش خبر داده و گفته بود از این وضعیت خسته شده و می‌خواهد خودکشی کند تا شاید مسئولان شرکت به فکر مطالبات چندین ساله همکارانش بیفتند».

در همین حال،‌ اتحادیه آزاد کارگران ایران اعلام کرد کارگران نی‌بر نیشکر هفت‌تپه پس از شنیدن خبر خودکشی و مرگ علی نقدی، در مقابل شرکت تجمع کردند.

کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در سالیان اخیر با مشکل پرداخت نشدن دستمزد و مزایا مواجه بوده‌اند و این موضوع اعتراض‌های صنفی آنها را به دنبال داشته است.

XS
SM
MD
LG