لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۶

رسول خادم با انتشار بیانیه‌ای از مسوولان خواست روبه‌رو نشدن با  ورزشکاران اسراییلی را از طریق دیپلماتیک حل کنند


رسول خادم، رئیس مستعفی فدراسیون کشتی ایران، روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای از مسئولان خواسته است تا مسئله‌ی عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی را از طرق دیپلماتیک حل کنند و ورزشکاران را تحت فشار قرار ندهند.

آقای خادم هفته گذشته از سمت خود استعفا داد. او از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته بود خودشان مواضع ایران درباره عدم رویارویی ورزشکاران ایران با رقبای اسراییلی را به اطلاع کمیته المپیک برسانند و به گفته او «پای آن» بایستند.

رسول خادم تاکید می‌کند که رفتار فعلی مسئولان مبنی بر فراهم کردن گواهی پزشکی و باختن به حریف قبلی برای روبه‌رو نشدن با رقبای اسراییلی این تصور را به وجود می‌آورد که مسوولان به آنچه درباره «خط قرمز و پیام انقلاب» می‌گویند، خود اعتقاد ندارند.

آقای خادم همچنین توجه مسئولین را به هشت مسابقه جهانی از تیرماه تا مهرماه سال ۹۷ جلب کرده است که در همگی آن‌ها ورزشکاران اسرائیلی حضور خواهند داشت.

ورزشکاران ایرانی سال‌هاست که ملزم به عدم رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی‌اند. مسئولان جهانی کشتی به تازگی به ایران اطلاع داده‌اند که در صورت تکرار این رفتارها، عواقب سختی در انتظار کشتی ایران خواهد بود.

XS
SM
MD
LG