لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۲۵

برگزیدگان ششمین دوسالانه نگارگری


محمود فرشچیان، مجید مهرگان، محمد علی رجبی، محمد باقر آقامیری و علی اصغر محمدی نیز داوران ششمین دوسالانه نگارگری ایران بودند.

روح الله جهان بین، امیر حسین آقا میری و مینا صدری به عنوان برگزیدگان بخش نگارگری معرفی شدند و امیر طهماسبی و سلینا پوریا در همین بخش مورد تشویق قرار گرفتند.


در بخش گل و مرغ نیز مهرزمان فخارمنفرد، حسینعلی ماچانی و مهرناز خرمی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.حسین تنکابنی، سلیمان سعید آبادی و لیلا عباسی نیز برگزیدگان بخش تذهیب بودند.


در بخش تشعیر نیز هیئت داوران هیچ اثری را به عنوان اثر برتر معرفی نکرد و تنها اثر نوشین نظری پوشان مورد تقدیر قرار گرفتشمشمین دوسالانه نگار گری ایران بعد از توقفی پنچ ساله با دبیری حبیب الله صادقی، سرپرست جدید موزه هنرهای معاصر با 141 اثر از هنرمندان نگارگر برپا شد.


محمود فرشچیان، مجید مهرگان، محمد علی رجبی، محمد باقر آقامیری و علی اصغر محمدی نیز داوران ششمین دوسالانه نگارگری ایران بودند.مجید مهرگان از استادان برجسته نگارگری و یکی از داوران ششمین دوسالانه نگارگری در گفت و گویی با رادیو فردا گفت:« ششمین دوسالانه نگارگری با همکاری رییس موزه هنرهای معاصر و معاونت هنری وزارت ارشاد تا حدی که در توان بود خیلی خوب برگزار شد و جوایز نسبتا خوبی هم به برگزیدگان اهدا شد.»


آقای مهرگان در گفت و گوی خود با رادیو فردا افزود:« اما کیفیت و سطح کارهای راه یافته به این دو سالانه آن طور که دلخواه ما بود، نیست.»


به گفته آقای مهرگان، در رشته هایی که سال گذشته به آنها توجه شده، پیشرفت های خوبی هم دیده شده، اما رشته هایی که به آنها توجه خاصی نشده است رشدی هم نداشته اند.شمشین دوسالانه نگارگری ایران، نخستین نمایشگاه دوسالانه ای است که توسط مدیریت جدید موزه هنرهای معاصر برپا شده است.


XS
SM
MD
LG