لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۵۱

آمریکا هشدار داد که آماده اقدام در سوریه است


نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، روز دوشنبه، هشدار داد آمریکا آماده اقدام برای متوقف کردن حمله های شیمیایی و «رنج غیرانسانی در سوریه» است.

نیکی هیلی، در شورای امنیت سازمان ملل، با اشاره به شکست آتش بسی که دو هفته پیش تصویب شد، یک پیش نویس قطعنامه تازه را برای برقراری آتش بس ۳۰ روزه در دمشق و غوطه شرقی ارایه داد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل، گفت که این آتش بس نیست بلکه ادامه جنگ رژیم بشار اسد، ایران و روسیه برضد مخالفان سیاسی شان است.

آمریکا، سال گذشته، در واکنش به حمله های حکومت سوریه با سلاح‌های شیمیایی، یک پایگاه هوایی آن کشور را با موشک مورد حمله قرار داد.

از سوی دیگر، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، روز دوشنبه، گفت این کشور آماده است تا به هر پایگاه سوریه که از سلاح‌های شیمیایی علیه غیرنظامیان استفاده می‌کند حمله کند.

نیروهای دولتی سوریه، شهرهای غوطه شرقی را با پشتیبانی روسیه، هدف حمله های هوایی خود قرار داده و نیروهای زمینی برای تصرف مناطق در کنترل شورشیان در حال پیشروی هستند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که اخبار جنگ را جمع‌آوری و منتشر می‌کند روز دوشنبه اعلام کرد تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار تن در این جنگ کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG