لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۰۰

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران شد


کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ،‌ روز پنج شنبه به ریاست اد رویسEd Royce ،طرح اعمال تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران را به تصویب رساند .

آقای رویس با اشاره به اینکه رژیم تهران به طور سیستماتیک همه مخالفان خود را با استفاده از تاکتیک های به گفته وی وحشیانه، از جمله شکنجه و اعدام های دسته جمعی، از بین برده است گفت :‌با این حال، تعداد کمی از مقامات دولتی ایران برای نقض حقوق بشر معرفی و تحریم شده‌اند.

طرح موسوم به« حقوق بشر در ایران و واکنش به مساله گروگانگیری» برای آنکه به قانون تبدیل شود باید پس از تصویب مجلس نمایندگان و سنا به امضای رئیس جمهور آمریکا برسد

این طرح ایران را به بازداشت‌های خودسرانه شهروندان آمریکایی متهم کرده و از وزیر خارجه آمریکا خواسته است ظرف مدت ۱۲۰ روز گزارشی درباره ادعاهای ایران تهیه کند تا افرادی که به گفته این طرح در اقدامات خاص علیه شهروندان آمریکایی دست داشته اند تحریم شوند.

در صورت قانونی شدن این طرح، رئیس جمهور آمریکا باید ظرف ۲۷۰ روز گزارشی درباره مقام‌های ارشد ایران که ناقض حقوق بشر بوده‌اند تهیه کند.ایران هنوز به این طرح واکنشی نشان نداده است اما بارها با رد نقض حقوق بشر در ایران ، ایالات متحده را به نقض حقوق بشر متهم کرده است

XS
SM
MD
LG