لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۹

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی مجلس: نهادهای رسمی برای بسته‌شدن تلگرام خبری اعلام نکرده‌اند


رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضایی مجلس می‌گوید، هنوز خبر رسمی از سوی نهادهای رسمی در مورد بسته‌شدن تلگرام اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جلیل رحیمی جهان‌آباده گفته است، مسئولان باید درباره مسدود و محدودکردن فضای مجازی به دقت عمل کنند و به گفته او از ایجاد تشویش و از بین‌بردن حقوق مردم جلوگیری شود.

رمضانعلی سبحانی‌فر، ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه هم در گفت‌وگو با ایسنا گفته است، زمان مسدودشدن تلگرام «زمان دقیقی» نیست.

به گفته او ابتدا باید تلاش کرد با اعتمادسازی، مردم به اراده خود از تلگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی به اپلیکیشن‌های داخلی اقبال پیدا کنند.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس هم در توییتی نوشته، تاکنون نه شورای‌ عالی فضای مجازی و نه هیچ مرجع دیگری مصوبه‌ای درباره فیلترینگ تلگرام نداشته است.

پیش‌تر علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از فیلترشدن تلگرام تا پایان فروردین‌ماه خبر داده و گفته بود، این تصمیم در بالاترین سطح اتخاذ شده است.

به گفته آقای بروجردی، از این تاریخ تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.

آقای بروجردی نقش تلگرام را در وقایع سال گذشته، مخرب خوانده و گفته بود بستن تلگرام از «لحاظ امنیت ملی» برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد.

تلگرام از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران است و بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد.

XS
SM
MD
LG