لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۱

‌نمایندگان روسیه و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره حمله شیمیایی در سوریه با یکدیگر مشاجره کردند


در نشست روز دو شنبه شورای امنیت سازمان ملل ،‌ بین نمایندگان آمریکا و روسیه درباره موضوع حمله شیمیایی به شهر دوما در سوریه مشاجره درگرفت .

نیکی هیلی نماینده آمریکا با اشاره به اینکه دست روسیه به خون کودکان سوری آلوده است گفت نباید نقش روسیه و ایران را در قتل عام رژیم اسد نادیده گرفته شود . خانم هیلی تاکید کرد ایالات متحده قطعا به این حمله پاسخ خواهد داد .

واسیلی نبنزیا ،‌Vassily Nebenzia،‌نماینده روسیه در پاسخ به سخنان خانم هیلی ،‌ با رد حمله شیمیایی دولت سوریه به شهر دوما گفت:‌ مسکو به واشینگتن هشدار داده است در صورت حمله به دولت سوریه با پیامدهای سنگین روبرو خواهد شد .

این در حالی است که استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه نیز اعلام کرد سازمان ملل متحد قادر به تأیید مستقل حمله شیمیایی دوما و تایید مسئول آن نیست .

حکومت سوریه و حامیان روسی و ایرانی‌اش استفاده از سلاح‌های شیمیایی را در چند حمله‌ای که به ارتش بشار اسد نسبت داده شده، تکذیب می‌کنند اما مخالفان می گویند این حمله ار سوی حکومت انجام شده است.در حمله شیمیایی روز شنبه به شهر دوما در نزدیکی دمشق، دست‌کم ۴۹ تن کشته شدند

XS
SM
MD
LG