لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۲۴

وزارت امورخارجه ایران به سخنان ولیعهد عربستان سعودی واکنش نشان داد


سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنان ولیعهد عربستان سعودی در فرانسه گفت: « رژیم آل سلمان نگاهی دوباره و از سرتدبیر به سرنوشت دوست و هم‌پیمان خود یعنی صدام داشته باشد».
به گزارش ایرنا ، بهرام قاسمی روز چهارشنبه برای نخستین بار با « آل سلمان » خطاب کردن رژیم عربستان سعودی همچنین افزود:« سرنوشت محتوم آل سلمان با این نوع نگاه و فرافکنی و خرید امنیت و حمایت از دیگران و پشتیبانی از گروه های به گفته وی - «تروریستی تغییری نخواهد کرد».
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه درباره حکومت ایران گفت که این حکومت در خدمت منافع مردمش عمل نمی کند و به گفته او از تروریسم حمایت کرده و علیه عربستان اقدام می کند.
در نزدیک به ۴۰ سالی که از روی کار آمدن جمهوری اسلامی در ایران می‌گذرد، روابط ایران و عربستان سعودی همواره با فراز و نشیب فراوان و گاه تنش همراه بوده که تا به امروز نیز ادامه داشته است.
علاوه بر حملات لفظی مقام‌های تهران به خاندان سلطنتی سعودی،‌ درگیری‌ها در سوریه و یمن از جمله دلایل تیره شدن روابط دو کشور در سال‌های اخیر بوده‌است.

XS
SM
MD
LG