لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۴۴

طرح دوفوریتی الزام دولت به اقدام متناسب درمقابل خروج آمریکا از برجام به هیات رئیسه مجلس داده شد


طرح دو فوریتی الزام دولت به اجرای قانون « اقدام متناسب و متقابل » در واکنش به خروج آمریکا از برجام به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی داده شد. مجتبی ذوالنور، رئیس کمیته هسته ای مجلس به خبرگزاری ایرنا گفته است دراین طرح که صد نفر از نمایندگان آنرا امضا کرده اند دولت موظف به گرفتن تضمینهای لازم از اعضای گروه پنج بعلاوه یک شده است.

به گفته او در این طرح برای مذاکره با اروپا یکماه فرصت در نظر گرفته شده و تضمین‌هایی که دولت از اروپا می گیرد باید کامل و جامع باشد و در غیر اینصورت دولت می تواند چرخه کامل سوخت را آغاز کند.

حسن روحانی، ‌رئیس جمهوری ایران نیز ساعاتی پس از اعلام خروج آمریکا از برجام گفته بود که ایران فعلا در برجام می ماند و پس از مذاکره با اروپا، روسیه و چین تصمیم نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

محمد جواد ظریف ، وزیر خارجه ایران برای مذاکره با مقامات ارشد روسیه ، چین و اتحادیه اروپا بعد از ظهر شنبه سفر خود را به مقصد پکن آغاز می کند.

روسیه، چین و اتحادیه اروپا در تلاش برای حفظ برجام و پایبندی همه طرفها به مفاد آن هستند. آمریکا گفته است پس از خروج آن کشور از برجام تحریمهای هسته ای آن کشورعلیه ایران در سه تا شش ماه آینده به اجرا در می آید و تحریمهای جدیدی به آنها افزوده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG