لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۰۴

رهبر جمهوری اسلامی، برای پایبندی ایران به برجام، ۷ شرط تعیین کرد


علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، با انتقاد شدید از سیاست‌های جدید آمریکا در برابر ایران و خروج از برجام، برای باقی ماندن ایران در این توافق، هفت شرط دربرابر اروپایی‌ها گذاشت. وی تهدید کرد که در صورت اجرا نشدن این شرط ها، ایران فعالیت‌های هسته ای گذشته خود را از سر خواهد گرفت.

علی خامنه ای، شامگاه چهارشنبه، با اشاره به انصراف شرکت‌های اروپایی از حضور در ایران گفت که نمی‌توان اقتصاد کشور را از راه «برجام اروپایی» درست کرد.

صدور قطعنامه علیه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، مطرح نشدن برنامه موشکی و اقدام‌های منطقه‌ای ایران در مذاکرات، تضمین تجارت با ایران از سوی بانک‌های اروپایی، تضمین فروش کامل نفت ایران، جبران بدعهدی گذشته و مقابله با تحریم‌های آمریکا، شش شرط رهبر جمهوری اسلامی، برای ماندن ایران در برجام است.

وی درباره شرط هفتم خود نیز گفت، اگر اروپایی‌ها در پاسخگویی به مطالبات مطرح شده تعلل کردند، حق ایران برای آغاز فعالیت‌های هسته‌ای محفوظ است.

به‌دنبال اعلام خروج آمریکا از برجام، کشورهای اروپایی اعلام کرده‌اند که در برجام باقی خواهند ماند و از ایران خواسته اند که به تعهدهای خود پایبند باشد.

XS
SM
MD
LG