لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۱۸

رییس دادگاه انقلاب تهران اتهام جدید نازنین زاغری را امنیتی اعلام کرد


موسی غضنفرآبادی، رییس دادگاه انقلاب تهران اتهام نازنین زاغری، شهروند ایرانی - بریتانیایی را امنیتی دانسته و به‌ خبرگزاری تسنیم گفته است قرار شده پس از معرفی وکیل از سوی خانم زاغری، جلسه دادگاه او تشکیل شود.

آقای غضنفرآبادی درباره این اتهام امنیتی توضیح بیشتری نداده است. اما پیش از این غلامحسین اسماعیلی، رییس کل دادگستری استان تهران گفته بود پرونده خانم زاغری دو بخش دارد و یک بخش آن همچنان مفتوح است و به زودی دادگاهی برای رسیدگی به آن برگزار خواهد شد.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری روز دوشنبه گفته بود در جلسه دادگاهی در ۲۹ اردیبهشت، همسرش به «تبلیغ علیه نظام» متهم شده و قاضی به او گفته باید منتظر صدور حکم دیگری باشد.

نازنین زاغری که برای موسسه خیریه تامسون رویترز کار می‌کرد، بیش از دو سال پیش در فروردین ۹۵ هنگام خروج از ایران بازداشت و پس از متهم شدن به «مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با براندازی نرم» به پنج سال زندان محکوم شد.

در طول دو سالی که از بازداشت و محکومیت نازنین زاغری در ایران می‌گذرد، بریتانیا بارها خواستار آزادی او شده و بوریس جانسون وزیر خارجه این کشور در سفر چند ماه پیش خود به تهران خواستار آزادی او به‌دلایل بشردوستانه شده بود.

XS
SM
MD
LG