لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۳۹

خانواده های دوازده تن از دانش آموزانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند شکایت های خود را ثبت کردند


منابع مطلع، از ثبت شکایت خانوداه های دوازده تن از دانش آموزانی که در یک مدرسه غیر انتفاعی مورد آزار جنسی قرار گرفته اند ، خبر داده اند. پرونده آزار و اذیت جنسی دهها کودک نیز در شعبه ۲ کیفری بعثت تشکیل شده است.

همزمان محمد بطحایی ، وزیر آموزش و پرورش، برای رسیدگی به پرونده آزار و اذیت جنسی دانش آموزان بازرس ویژه تعیین کرد.

بر اساس گزارش رسانه های ایران و اظهارات خانواده ها، دهها دانش آموزِ پسر در یکی ازمدارس غیر انتفاعی در منطقه ۲ تهران از طرف یکی از مسئولین مدرسه به مدت چند ماه تحت آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بودند. فرد متهم که به گفته مدیر آموزش و پرورش منطقه ۲ ، معاون انضباطی مدرسه بود دستگیر شده و پرونده قضایی در این مورد تشکیل شده است.

حکم مدیر این مدرسه نیز به حالت تعلیق در آمده و شورای نظارتِ منطقه، تصمیم نهایی را برای بستن این واحد آموزشی پس از بررسی پرونده اتخاذ خواهد کرد.

الهام فخاری ، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران نیز با اشاره به این موضوع، بر لزوم ایجاد نظام ارزیابی سلامت روان و جنسی کسانی که بیشترین ارتباط را با کودکان دارند تاکید کرده است.

هنوز جزئیات تعرض جنسی و تعداد دقیق کودکانی که از طرف این متهم تحت آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند و گزارش پزشک قانونی منتشر نشده و مقامات قضایی هم تا کنون درباره این پرونده اظهار نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG