لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۷

دهها تن از هنرمندان ایران خواهان رفع ممنوعیت فعالیتهای هنری همکارانشان شدند


بیش از صد تن از هنرمندان ساکن ایران با ارسال نامه سرگشاده ای به حسن روحانی خواهان رفع ممنوعیت سفر و فعالیتهای هنری همکارانشان در داخل و خارج از کشور شدند.

در این نامه که به امضای هنرمندانی مانند پرویز پرستویی ، تهمینه میلانی ، فاطمه معتمد آریا ، علی مصفا و باران کوثری رسیده از آقای روحانی خواسته شده برای ورود و خروج هنرمندان و بهره مندی آنان از حق طبیعی کار و فعالیت اقدام کند.

کانون کارگردانان سینمای ایران نیز با ارسال نامه ای به وزیر ارشاد خواستار لغو ممنوعیت فعالیتهای هنری سینماگران دوران پیش از انقلاب شد. در این نامه با اشاره به درگذشت ناصر ملک مطیعی آمده است : « اندوه بزرگ ما و بسیاری از مردم، بیش از هر چیز، از این پرسش حاکی بود که آیا آنچه بر پیرمرد با شکوه دلشکسته گذشت عادلانه بود؟ »

اعضای این کانون از عباس صالحی ، وزیر فرهنگ و ارشاد خواسته اند هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کند. حسن روحانی و عباس صالحی تا کنون واکنشی به این نامه های سرگشاده نشان نداده اند.

ناصر ملک مطیعی در دوران چهل ساله پس از انقلاب اسلامی تنها در دو فیلم نقش بازی کرد و یکی از گفتگوهای او با صدا و سیما هم هرگز پخش نشد.

درگذشت ناصر ملک مطیعی و عدم توجه صدا و سیمای جمهوری اسلامی با موجی از اعتراضها در مراسم تشییع جنازه او روبرو شد. در مراسم تشییع جنازه ناصر ملک مطیعی شماری از هنرمندان دوران پیش و بعد از انقلاب اسلامی و هزاران تن از هواداران او شرکت کردند.

XS
SM
MD
LG