لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۹

وزیر خارجه فرانسه از اتخاذ تدابیری در اتحادیه اروپا برای محافظت شرکت‌های اروپایی در ایران، در مقابل تحریم‌های آمریکا خبر داد


ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد: اتحادیه اروپا در خصوص اتخاذ تدابیری برای محافظت از روابط تجاری خود با ایران پیشرفت هایی داشته است.

به گزارش رویترز، ژان ایو لودریان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ال. سی. ای» گفت: اتحادیه اروپا توانسته است یک قانون مصوبه سال ۱۹۹۶ را که قادر به محافظت از شرکت های اروپایی فعال در ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا ست، به روز کند.

با این همه وزیر خارجه فرانسه افزود که اتحادیه نیاز دارد ساز و کار مالی دیگری براساس یورو یا ارزهای دیگر به غیر از دلار ایجاد کند که بتواند ضمن محافظت از شرکت‌های مرتبط با ایران، به تهران اجازه دهد نفت خود را نیزصادر کند.

آمریکا که از برجام خارج شده است ، به شرکت های اروپایی 3 تا 6 ماه مهلت داده تا فعالیت‌های خود را در ایران متوقف کنند. تاکنون شماری از این شرکت‌ها اعلام کرده اند که به کار خود در ایران پایان می‌دهند.

کشورهای اروپایی در حال مذاکره و رایزنی برای یافتن راه حلی در خصوص مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند.

تهران نیز می‌گوید، اروپایی‌ها می بایست یک بسته اقتصادی به ایران ارائه دهند که راه‌حل‌های عملی برای تأمین منافع ایران داشته باشد.

XS
SM
MD
LG