لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۴۴

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با درخواست استعفای مهدی کروبی از سمت دبیر کلی مخالفت کرد


شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، عصر جمعه بعد از رای گیری از اعضای این شورا با استعفای مهدی کروبی از دبیر کلی این حزب مخالفت کرد.

مهدی کروبی که از سال ۱۳۸۴ و جدایی از مجمع روحانیون مبارز این حزب را تاسیس کرده، هفت سال گذشته را در حبس خانگی به سر برده است.

کنگره حزب اعتماد ملی در روز جمعه، چهارم خرداد ماه، به دلیل درگیری بین اعضای این حزب به تعطیلی کشیده شد. درباره این درگیری‌ها گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شد. طرفداران آقای کروبی بعد از بی نتیجه ماندن این کنگره گفتند که در این جلسه عده‌ای به دنبال برکناری مهدی کروبی بوده‌اند.

چندی بعد در روز ۹ خرداد نامه سرگشاده‌ای از مهدی کروبی منتشر شد که او در آن خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خواست تا برای دومین بار درخواست استعفای او را بررسی کنند.

آقای کروبی در این نامه نوشته بود: «هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى رسد ملک الموت حضرت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.»

وب سایت سحام نیوز، وابسته به نزدیکان آقای کروبی، درباره این بخش از نامه نوشت که منظور از «آن دیگری» آیت‌الله خامنه‌ای است.

XS
SM
MD
LG