لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۱۸

ایالات متحده اعدام محمد ثلاث را محکوم کرد


هدر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه، با انتشار بیانیه‌ای اعدام محمد ثلاث، درویش گنابادی، را محکوم کرد.

هدر نوئرت در بیانیه ای، با بی رحمانه و ناعادلانه خواندن اعدام محمد ثلاث، از متحدان آمریکا در سراسر جهان نیز خواست این اقدام حکومت ایران را محکوم کنند.

محمد ثلاث متهم بود در جریان درگیری نیروهای امنیتی و انتظامی با دراویش در تهران، سه مامور پلیس را با اتوبوس زیر گرفته است.

بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار آزادی دراویش زندانی در ایران شده است. در این بیانیه تاکید شده که «مردم ایران شایسته حکومت قانون، زمامداریِ شفاف و مسوولیت پذیر و احترام به حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین هستند، نه مجازات های بیرحمانه که همواره با ماهیت حکومت این کشور آمیخته است».

تجمع اعتراض آمیز دراویش گنابادی در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب این سلسله، در محدوده خیابان پاسداران تهران، در ۳۰ بهمن ماه سال گذشته، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به خشونت کشیده شد.

محمد ثلاث در دادگاه به سه بار قصاص محکوم شد. وی در جریان دادگاه عمدی بودن این اقدام را رد کرده و دلیل اعترافات خود را شکنجه و تهدید عنوان کرده بود.

XS
SM
MD
LG