لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۵۴

رئیس قوه قضائیه می گوید حکم اعدام و حبس در انتظار اخلاگران اقتصادی است


صادق آملی لاریجانی ، رئیس قوه قضائیه می گوید حکم اعدام و ۲۰ سال حبس در انتظار اخلاگران اقتصادی است. آقای لاریجانی که در همایش سراسری قوه قضائیه سخنرانی می کرد اخلاگران اقتصادی را کسانی خواند که به گفته او با ریختن پولشان در بازار و جمع کردن دلار و سکه می خواهند بازار را ملتهب کنند.

صادق لاریجانی این اقدام را خیانت به مردم و نظام خوانده و بدون اشاره به اشخاص و گروههای خاصی به دولتی ها و غیر دولتی‌ها هشداردادهکه حواسشان جمع باشد و در آینده نگویند کهقصدشاناخلال نبود.

چندی پیش ناصر سراج ، رئیس سازمان بازرسی کشور گفت از هفت میلیون و ۶۰۰ هزار ثبت نام خرید سکه ۵۰ نفر پنج درصد این سکه ها را در اختیار دارند. شهباز حسن‌پور بیگلری ، عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم گفته بود یک نفر ۳۹ هزار سکه و فرد دیگری بیش از ۲۰ هزار سکه در ماههای اخیر خریده اند. بانک مرکزی تا کنون به این اظهارات آقای بیگلری واکنش نشان نداده است.

رئیس قوه قضائیه در سخنرانی روز سه شنبه اش همچنین ادعا کرد که بر اساس اطلاعات آنها به گفته او « آشوبهای روز گذشته » دربازار تهران کار دیگران است. وی نگفت دیگران به زعم او چه کسانی هستند.

XS
SM
MD
LG