لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۱۰

برخی از فعالان سیاسی پخش اعتراف تلویزیونی دختران جوان رقصنده در اینستاگرام را محکوم کردند


آذرمنصوری، قائم‌مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت، در واکنش به پخش اعتراف تلویزیونی از دختران جوانی که رقص‌شان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نمایش گذاشته بودند، در توییترش پرسیده، این اعتراف‌گیری با تکیه بر کدام‌یک از مبانی اخلاقی، انسانی و دینی تولید شده است؟

شبکه یک تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران، در برنامه‌ای به‌نام «بیراهه» اعتراف چند دختر جوان را پخش کرد که فیلم رقص خود را در اینستاگرام منتشر کرده بودند. زمان بازداشت این دختران معلوم نیست اما پخش اعترافات تلویزیونی واکنش تند بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی را به دنبال داشته است.

مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و از مدیران پیشین دولت محمد خاتمی هم در پیامی توییتری این اعتراف‌های تلویزیونی را «چندش‌آور» خواند و نوشت، اگر صداوسیما به کسی غیر از رهبر جوابگو بود، هرگز نمی‌توانست این روش غیرقانونی و غیرانسانی را ادامه دهد.

در اردیبهشت امسال، صفحات پرطرفدار تعدادی از مربیان رقص ایرانی در اینستاگرام از جمله مائده هژبری، الناز قاسمی و شاداب «با حکم قضایی» به دلیل آنچه «انتشار محتوای مجرمانه» خوانده شد، «مسدود» شد.

تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا روز شنبه اعلام کرد، نیروی انتظامی در حال شناسایی گردانندگان صفحاتی است که آن‌ها را «مستهجن و مبتذل» توصیف کرده و به گفته او تا کنون یک‌سوم این پرونده‌ها به نتیجه رسیده است.

XS
SM
MD
LG