لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۴

دونالد ترامپ از شیوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انتقاد کرد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه بریتانیایی سان، با انتقاد از روشی که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا یا برگزیت در نظر دارد، گفت چنین توافقی احتمال تجارت آزاد با آمریکا را از بین می‌برد.

این مصاحبه ساعتی پس از ورود آقای ترامپ به بریتانیا منتشر شده است. او در این مصاحبه همچنین گفته است که پیشتر به ترزا می درباره شیوه انجام گفت‌وگوهای خروج از اتحادیه اروپا توصیه هایی کرده، اما نخست وزیر بریتانیا به توصیه‌های وی عمل نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش ملانیا، عصر پنجشنبه، در آغاز سفر خود به بریتانیا، در یک مراسم باشکوه مورد استقبال خانم می و برخی دیگر از مسئولان قرار گرفتند.

مقام‌های بریتانیایی، برنامه دیدار دونالد ترامپ را طوری تنظیم کرده‌اند که با مردم معترض به حضور وی، رو به رو نشود.

آقای ترامپ پیش از سفر به بریتانیا، در یک نشست خبری در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل، با انتقاد از دولت بریتانیا گفت، مردم به خروج از اتحادیه اروپا، رای دادند، به همین دلیل آنها خارج خواهند شد.

در آستانه سفر دونالد ترامپ به بریتانیا، دیویس دیویس، وزیر امور برگزیت و بوریس جانسون، وزیر خارجه، به دلیل اختلاف با ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، در مورد شیوه خروج از اتحادیه اروپا استعفا کردند.

دونالد ترامپ و ترزا می، قرار است روز جمعه با یکدیگر گفت و گو و سپس یک نشست خبری مشترک برگزار کنند. شیوه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و روابط تجاری آتی این کشور با آمریکا از محورهای گفت و گوی این دو رهبر خواهد بود.

XS
SM
MD
LG