لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۵

وزیر صنعت از دستگیری یک «عضو حلقه فساد زنجیره ای خودرو در ایران» خبر داد


وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه از دستگیری یکی از افراد به گفته او‌ «حلقه فساد زنجیره‌ای خودرو» در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد شریعتمداری در پیامی توئیتری نوشت که این شخص، یکی از افرادی بوده که ۷۱۸ دستگاه خودروی لوکس وارد کرده است.

همچنین به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، از بازداشت یکی از مقامات مرتبط با ثبت سفارش‌های غیر قانونی واردات خودرو در چهارشنبه شب خبر داد.

وی با درخواست برای برخورد با مدیرانی که در این فساد بزرگ دخیل بوده‌اند، گفت: در ثبت سفارش‌های جعلی، علاوه بر مدیران دستگاه‌های اجرایی، واردکنندگان خودرو نیز مشارکت داشته اند که اقدامات لازم برای برخورد با این افراد از سوی مراجع نظارتی در دستور کار قرار دارد.

بر اساس گزارش‌ها،‌ در سال گذشته، نزدیک به ۶۵۰۰ خودرو با ثبت سفارش‌های جعلی وارد گمرک‌های ایران شدند که ۱۹۰۰ دستگاه از این خودروها از گمرک ترخیص شده‌اند. از سوی دیگر، پیام برازجانی، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، به تسنیم گفت که هیچ یک از مدیران این وزارت‌خانه تاکنون دستگیر نشده‌اند.

XS
SM
MD
LG