لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۳۱

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده قول پی‌گیری مشکلات «دختران شین‌آبادی» را در جلسه هیات دولت داد


معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده می‌گوید، صحبت‌ها و خواسته‌های دختران شین‌آبادی را روز یکشنبه در جلسه هیات‌ دولت، به رئیس‌جمهور منتقل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معصومه ابتکار در دیدار با دختران قربانی آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد در سال ۹۱، قول داد در در حضور رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت از وزیر آموزش و پرورش و وزیر بهداشت، بخواهد تا مشکلات این دختران را پی‌گیری کنند. خانم ابتکار گفته است، از محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، برای تامین به موقع این اعتبار درخواست خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، اداره ثبت‌احوال استان تهران هم روز شنبه برای ثبت‌نام و صدور کارت ملی هوشمند برای دختران شین‌آبادی اعلام آمادگی کرده است.

دختران شین‌آبادی به دلیل از بین‌رفتن اثر انگشت و در بعضی موارد قطع انگشت، برای دریافت کارت ملی هوشمند با مشکلات مختلفی روبه‌رو شده‌اند.

دختران دبستانی در شین‌آباد در استان آذربایجان غربی که شش سال پیش، بر اثر آتش‌سوزی بخاری مدرسه دچار سوختگی شدید شدند، در روزهای گذشته برای پی‌گیری مطالبات درمانی، آموزشی و مشکلات حقوقی و قضایی‌شان راهی تهران شده‌اند و با برخی مقام‌های مسئول دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

XS
SM
MD
LG