لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۵۲

سوریه از حمله هوایی اسراییل به خاک خود خبر داد


خبرگزاری دولتی سوریه سانا روز یکشنبه از حمله چهار جنگنده اسرائیلی به مرکزپژوهش‌های علمی در شهر مصیاف( Misyaf ) در استان حما خبر داد .

این خبرگزاری می‌گوید سامانه دفاع موشکی این کشور توانسته ۳ موشک را رهگیری و ساقط کند و تنها یک موشک در این مرکز منفجر شده است .

مصیاف که در گذشته از آن به عنوان مرکز پژوهش تسلیحات شیمیایی وابسته به صنایع وزارت دفاع سوریه یاد شده است، در سال‌های گذشته نیز هدف حملاتی قرار گرفته که به اسرائیل منسوب شده است.آنگونه که رویترز می‌گوید یک منبع اطلاعاتی از حضور نیروهای ایرانی در این مرکز پژوهشی برای تولید سلاح خبر داده است .

با این حال اسرائیل هنوز نسبت به حمله یکشنبه به مصیاف واکنشی نشان نداده است اما ساعاتی پیش از این حمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار دیگر تاکید کرد تل آویو حضور نظامی نیروهای ایرانی در سوریه را تحمل نخواهد کرد .

اسرائیل، نگران است که حضور رو به رشد ایران در سوریه تهدیدی برای امنیت این کشور باشد و در ماه های اخیر، حملات خود به مواضع احتمالی ایران در سوریه را افزایش داده است . ایران بارها بر مستشاری بودن حضور خود در سوریه تاکید کرده و می‌گوید به دعوت دولت دمشق در این کشور حضور دارد

XS
SM
MD
LG