لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۲:۳۴

مقام قضایی: بازداشت رسول دانیال‌زاده از متهمان پرونده‌ حسین فریدون و اکبر طبری


تصویر منتشر شده از رسول دانیال‌زاده

سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که رسول دانیال‌زاده، از متهمان پرونده های حسین فریدون و اکبر طبری بازداشت شده است.

غلامحسین اسماعیلی، روز چهارشنبه ۲۲ آبان در مصاحبه با تلویزیون ایران گفت که آقای دانیال‌زاده «در خارج از کشور بازداشت نشده» و «خود پذیرفته بود که به کشور بازگردد».

وی گفت که «رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور که در پرونده حسین فریدون به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده» پس از دستگیری اکبر طبری «به خارج از کشور گریخته بود».

آقای اسماعیلی اعلام کرد که وی «با طراحی و هدایت» نیروهای سپاه پاسداران «به کشور بازگردانده شد».

به گفته این مقام قضایی، رسول دانیال‌زاده بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته است.

علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس، روز ۱۰ مهر گفته بود، رسول دانیال‌زاده که نام او در پرونده حسین فریدون و اکبر طبری مطرح شده، با وجود اتهام «فساد اقتصادی سه هزار میلیارد تومانی فراری داده شده است».

نام رسول دانیال‌زاده در پرونده حسین فریدون، برادر حسن روحانی، نیز مطرح شده است. خبرگزاری فارس نوشته بود که رسول دانیال‌زاده «۲۶ میلیارد تومان به حسین فریدون و دو میلیارد تومان به حسن نجار، شوهر خواهر فریدون داده است».

علیرضا زاکانی نیز درباره روابط اکبر طبری و رسول دانیال‌زاده گفته بود: «مثلا یک شرکت فولادی را به دانیال‌زاده می‌دادند و او می‌گفت پنج هزار کارگر دارم، بنابراین به او پول می‌دادند و به جای اینکه صرف فولاد و یا کارگران کند، در فرمانیه تهران برج می‌ساخت و برج را به طبری می‌دادند. الان دو برج فرمانیه دست کیست؟»

اشاره آقای زاکانی به برج فرمانیه در حالی است که پیش از این نیز برخی رسانه‌ها نوشته بودند که برج «روما رزیدنس» متعلق به رسول دانیال‌زاده است.

برخی از هواداران محمود احمدی‌نژاد نیز اعلام کرده‌اند که اکبر طبری ساکن یکی از مجتمع‌های این برج بوده است.

اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر رئیس قوه قضائیه، و ۱۷ نفر از مقامات این قوه به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده‌اند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG