لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۰:۲۰

ادامه پس‌لرزه‌های زلزله استراماچونی


علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تهران بار دیگر به این تیم بازگشت. او به عنوان عضو جدید هیات مدیره جایگزین امیرحسین فتحی شده است.

پس از خروج ناگهانی آندریا استراماچونی از ایران و هجوم هواداران به دفتر باشگاه، امیرحسین فتحی از سمت مدیرعاملی برکنار شد. تاخیر در بازگشت سرمربی ایتالیایی، به دوران عضویت فتحی در هیات مدیره نیز خاتمه داد.

استقلال در دو بازی پیاپی مقابل پیکان و شاهین بوشهر بدون حضور سرمربی به زمین رفته، دیدارهایی که با شعارهای تند هواداران این تیم علیه وزیر ورزش همراه بوده.


بازگرداندن فتح‌الله‌زاده به مدیریت استقلال در حالی صورت گرفت که مسئولین ورزش دولت روحانی، او و امیر عابدینی مدیر سابق پرسپولیس را متخلف و مسئول نابسامانی این دو تیم می‌دانستند.

مناظره‌های متعددی در صداوسیما برگزار شد و امیررضا خادم معاون وزیر ورزش، اتهامات و اسنادی را علیه آنان ارائه کرد.

فتح‌الله‌زاده نخستین فردی است که در عرصه ورزش دولت روحانی با وجود درگیری و انتقادات تند متقابل با وزارتخانه، با پیشنهاد پذیرش مسئولیت مواجه شده است.

به نظر می‌رسد خشم هواداران و شعارهای تندشان، وزیر ورزش را مجاب کرده تا برای نخستین بار چنین تصمیمی بگیرد.

فتح‌الله‌زاده اردیبهشت امسال مسعود سلطانی‌فر را تهدید کرد که «کاری می‌کنم دست از رفتار زشت و پلیدشان بردارند».

او به خبرگزاری فارس گفت: «مجلس نمی‌بیند در ورزش چه اتفاقاتی می‌افتد؟ این همه مدیر لایق را گوشه خانه‌ها انداخته‌اند. آقای وزیر، بگو اگر از وزارت ورزش بروی کجا شما را می‌شناسند؟ چنان قیافه می‌گیرد که فکر می‌کند چه کاری برای ورزش کشور انجام داده.»

خود فتح‌الله‌زاده هم به خاطر عملکردش در دوران مدیرعاملی استقلال، منتقدانی جدی و پرشمار بین هواداران و پیشکسوتان این باشگاه دارد.

در این بین، تکلیف مدیرعامل و سرمربی استقلال همچنان نامشخص مانده. اسماعیل خلیل‌زاده به عنوان سرپرست موقت برگزیده شده اما با تاکید استراماچونی بر «دروغگو» بودنش، پایگاهی نزد هواداران ندارد.

استراماچونی دقایقی پیش از بازی استقلال با شاهین بوشهر، ویدیویی را در اینستاگرام همسرش منتشر کرد و گفت در ۹ روز گذشته تغییری در وضعیتش به وجود نیامده و «دیگر سرمربی استقلال نیستم».

استراماچونی تصویر قبض منتشر شده در رسانه‌ها را که حاکی از واریز پول برای او از طریق بانک سپه شعبه رم بود تکذیب کرد.

باشگاه استقلال از وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و ایتالیا بابت همکاری برای انتقال وجه تشکر کرده بود.

اما استراماچونی می‌گوید: «نمی‌دانم این افراد می‌خواهند مرا در استقلال نگه دارند یا نه، چیزی که می‌دانم این است که خیلی خسته‌ام. خسته از این پنج ماه و این رفتارها.»

استقلال پس از پیروزی مقابل شاهین بوشهر، همچنان با یک بازی بیشتر از سپاهان و پرسپولیس در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد. آیا استراماچونی پنج روز دیگر مقابل ماشین سازی روی نیمکت تیمش خواهد نشست؟

این وعده‌ای است که پس از خلیل‌زاده، فتح‌الله‌زاده نیز بلافاصله پس از عضویت در هیات مدیره داده است.

وریا غفوری کاپیتان استقلال بعد از پیروزی بر شاهین، به عنوان جانشین سرمربی در نشست خبری حاضر شد و گفت ترکیب تیم با انتخاب استراماچونی به زمین رفت.

دیدن نظرات (۱۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG