لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۹:۰۵

کووید ۱۹؛ شمار قربانیان در آمریکا از ۶۶ هزار نفر گذشت


انتقال یک بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به بیمارستان در نیویورک.

در حالی که تعدادی از ایالت‌های آمریکا محدودیت های مربوط به کووید ۱۹ را کاهش داده‌اند، روز شنبه ۱۳ اردیبهشت اعلام شد در این کشور طی ۹ هفته اخیر بیش از ۶۶ هزار و ۶۵ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را ازدست داده‌اند.

به گزارش رویترز دانشگاه جان هاپکینز شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا را یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرده است.

در همین حال، روز گذشته اعلام شد که ۳۴ هزار مورد جدید ابتلا به این ویروس در آمریکا ثبت شده است که بیشترین تعداد ابتلا در یک روز طی هفته گذشته بوده است.

این در حالی است که مقام‌های بهداشتی آمریکا می‌گویند ۱۶۴ هزار مبتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند.

اندرو کومو ، فرماندار نیویورک، هم روز شنبه نسبت به آنچه که او درخواست‌های زودرس برای بازگشایی ایالت نامید ، هشدار داد و گفت که می‌داند مردم بدون کار و کسب با چه چالش‌هایی مواجه‌اند، اما می بایست درک بهتر و اطلاعات بیشتری از ویروس کرونا داشت.

اندرو کومو می‌گوید قبل از بازگشایی کار و کسب در این ایالت، باید اطلاعات بیشتری از چگونگی سرایت و گسترش این بیماری همه گیر داشت.

فرماندار نیویورک گفت٬ بیمارستان‌ها در این ایالت روزانه در حدود ۹۰۰ مورد ابتلای جدید را گزارش می‌دهند و منشا موارد جدید ناشناخته است.

اندرو کومو می گوید در سراسر ایالت نیویورک ۱۵ هزار نفر برای پادتن‌ (آنتی بادی) تست دادند که نتیجه آزمایش بیش از ۱۲ درصد مثبت بود.

ده روز پیش نتیجه آزمایش غربالگری کووید ۱۹، در جامعه آماری سه هزار نفری در شهر نیویورک نشان داد که ۲۰ درصد از آنها پادتن‌ (آنتی بادی) علیه این ویروس داشته‌اند که بر مبنای آن می‌توان تخمین زد احتمالا در حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار در ایالت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

ایالت نیویورک از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا در آمریکا است و بیشترین تلفات و مبتلا را در این کشور دارد.

در همین حال بیل دو بلاسیو، شهردار نیویورک هم در این خصوص به سی ان ان گفته است، نباید این بیماری دست کم گرفت.

وی اضافه کرده است: همه ما می خواهیم دوباره کار و زندگی را از سر بگیریم. ولی می‌خواهیم این کار به درستی انجام دهیم و من با فرماندار ایالت در این خصوص هم عقیده هستم.

شهردار نیویورک تاکید کرد: ما هنوز اوج شیوع ویروس را پشت سر نگذاشته‌ایم و نباید عجله کرد.

بیل دو بلاسیو با این حال تصریح کرد که این شهر هنوز ظرفیت ضروری برای تست و آزمایش را ندارد

او گفت: ما باید قادر باشیم که صدها هزار تست را در روز انجام دهیم و هنوز چنین به قابلیت نرسیده ایم.

شهردار نیویورک می‌گوید هدف او دست یافتن به قابلیت تست گسترده در این شهر است.

منابع: رویترز و سی ان ان
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG