لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۸:۰۳

ملاقات با زرتشت احمدی‌راغب


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

کارمند اخراجی شهرداری ست، ‌آتش‌نشانی که ۱۷ سال سابقه کار دارد اما اکنون در زندان به سر می‌برد.

این فعال مدنی ۵۴ ساله یکی از امضاکنندگان بیانیه معروف به ۱۴ امضایی ست، بیانیه‌ای که خواستار استعفای علی خامنه‌ای از سمت رهبری و تغییر بنیادین قانون اساسی ایران شده بود وتعدادی از امضاکنندگانش در بازداشت به ‌سرمی‌برند.

زرتشت احمدی‌راغب فعال مدنی ۵۴ ساله و پدر دو فرزند است. او در سال ۱۳۸۰ در شهرداری فردوسیه شهرستان شهریار استخدام شد.هشت سال بعد یعنی در سال ۸۸ پس از انتخابات بحث‌برانگیز آن سال توسط اداره اطلاعات احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت. همان زمان بود که برای اولین بار به اخراج از کار تهدید شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG