لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۲۲

ملاقات با شهناز اکملی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

مادری داغدار، مادری که از ۱۰ سال پیش پیگیر یافتن عامل و آمر قتل فرزندش بوده، پیگیری‌هایی که بی‌نتیجه ماندند، او هم‌اکنون زندانی ست جرمش دادخواهی فرزند کشته‌شده‌اش و تکرار یک پرسش ساده که چه کسی فرزندش را کشته است.

شهناز اکملی مادر مصطفی کریم‌بیگی ست، جوان ۲۶ ساله‌ای که روز ششم دی‌ماه سال ۸۸ به خیابان رفت تا به نتیجه انتخابات بحث‌برانگیز آن سال اعتراض کند، تا از رای خود دفاع کند اما کشته شد با گلوله مامورانی که پیشانی او را هدف گرفتند.

شهناز اکملی از همان روز نخست به دادخواهی از خون فرزندش به پا خاست اما دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی حتی به او اجازه نداد فرزندش را در تهران دفن کند، و او به ناچار پیکر مصطفایش را در روستایی در شهریار به خاک سپرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG