لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ تهران ۲۰:۱۳

ملاقات با هاشم خواستار


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال صنفی حقوق معلمان است و معلمی بازنشسته در مشهد، معلمی منتقد که در ۱۵ سال گذشته بارها بازداشت و زندانی شده اما همچنان بر سر اعتقاداتش ایستاده است حتی در داخل زندان. او هم‌اکنون در زندان وکیل‌آباد مشهد به سر می‌برد.

هاشم خواستار این فعال مدنی ۶۶ساله فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کشاورزی‌ست و سال‌ها تدریس در دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

علاوه براین او مدت‌ها عضو کانون صنفی معلمان مشهد بود وحامی حقوق معلمان
هاشم خواستار نخستین بار مهرماه سال ۸۳ در پی شرکت در اعتراض معلمان بازداشت و در دادگاه انقلاب مشهد به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG