لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۵۲

ملاقات با رضا مهرگان


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از امضاکنندگان بیانیه‌ای ست که به بیانیه ۱۴ امضایی معروف شد٬ بیانیه‌ای که خردادماه سال ۹۸ به امضای ۱۴ فعال مدنی رسید و خواستار استعفای علی خامنه‌ای شده بود٬ بیانیه‌ای که تعدادی از امضاکنندگان آن از تابستان گذشته در بازداشت به سر می‌برند.

رضا مهرگان فعال مدنی ساکن تهران از مخالفان جمهوری اسلامی و منتقدان آیت‌الله خامنه‌ای ست.

او پس از امضای بیانیه ۱۴ امضایی و دوماه پیش از بازداشتش در توئیترش خبر داده بود که از سوی سه فرد ناشناس مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته است.

اما این فعال مدنی با وجود تهدید و ضرب و شتم همچنان بر سر مواضعش باقی ماند و با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی ضمن انتقاد از فقر٬ اختلاس٬ فساد دولتی و مشکلات اقتصادی در ایران بار دیگر بر لزوم گذار از جمهوری اسلامی تاکید کرد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG