لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۱۲

ملاقات با علی آل‌اسحاق


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال کارگری ست و حرفه‌اش خیاطی٬ اما هم‌اکنون در زندان رجایی‌شهر به سر می‌برد و توان پرداخت وثیقه‌اش را ندارد.

علی آل اسحاق اواخر آبان‌ماه سال ۹۸ توسط ماموران امنیتی در کارگاه کوچک خیاطی‌اش در کرج بازداشت شد و پس از دو هفته بی‌خبری در تماسی کوتاه با خانواده‌اش خبر داد که در یک سلول انفرادی در زندان اوین محبوس است و تحت بازجویی.

این فعال کارگری پس از حدود دو ماه به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد و تا کنون روزگار خود را در این زندان سپری می‌کند.

دادسرای شهید مقدس اوین چند ماه پیش برای علی آل اسحاق وثیقه‌ای ۲۰۰ میلیون تومانی تعیین کرد٬ که تا پایان روند دادرسی‌اش به طور موقت آزاد شود اما نه او توان تامین این وثیقه را دارد نه خانواده‌اش.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG