لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۴۴

ملاقات با سمانه نوروزمرادی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

زن جوانی که با وجود بیماری‌هایی متعدد در زندان اوین به سر می‌برد و از درمان‌های لازم محروم است.

فعال مدنی ۳۴ ساله‌ای حتی نتوانست از پدرش برای آخرین بار خداحافظی کند و او را به خاک بسپرد.

سمانه نوروز مرادی نخستین بار شهریور سال ۹۷ بازداشت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

او پس از دو هفته با وثیقه آزاد شد اما این بازداشت برایش منجر به تشکیل پرونده‌ای شد در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران. دادگاهی که او را مجرم شناخت، هشت سال زندان حکمی بود که قاضی ایمان افشاری برای سمانه نوروز مرادی صادر کرد به اتهام حمایت از یکی از گروه‌های مخالف نظام در فضای مجازی.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG