لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۵۳

ملاقات با پیمان میرزا زاده


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

خواننده‌ای ۳۲ ساله و اهل روستای گنگچین در ارومیه است و جرمش خواندن آوازهایی که دستگاه قضایی ایران آنها را ترانه‌هایی در حمایت از احزاب کرد مخالف نظام توصیف کرد.

این خواننده جوان از سه سال پیش تا کنون سه بار بازداشت و زندانی شده. در اعتراض به بازداشت و صدور حکم زندان و شلاق در زندان دست به اعتصاب غذا زده اما صدای اعتراضش به گوش مسئولین قوه قضاییه نرسیده است.

پیمان میرزا زاده نخستین بار آذرماه سال ۹۶ بازداشت شد٬ به اتهام خواندن ترانه‌های کُردی که شعبه سه دادگاه انقلاب ارومیه آنها را از مصادیق تبلیغ علیه نظام دانست و به این اتهام برای او حکم شش ماه زندان صادر کرد.

او پس از گذراندن این محکومیت در زندان مرکزی ارومیه٬ خردادماه سال ۹۷ از زندان آزاد شد. اما آزادی‌اش تنها هشت ماه دوام یافت.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG