لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۲۶

ملاقات با فاطمه خویشوند


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

از چهره‌های معروف اینستاگرامی ست٬ دختر نوجوانی که با انتشار تصاویری با گریم‌های متفاوت و موهای رنگارنگش معروف شد٬ شهرتش به جایی رسید که توجه نشریات و رسانه‌های غیر ایرانی را هم به خود جلب کرد اما همین شهرت سرانجام پای او را به دادگاه و زندان کشاند.

فاطمه خویشوند که کاربران شبکه‌های اجتماعی او را با نام سحر تبر می‌شناسند٬ چند هفته دیگر در زندان ۱۹ ساله می‌شود. نوجوانی که به دنبال هیجان و شهرت بود اما هم اکنون در زندان زنان شهر ری (معروف به زندان قرچک) به سر می‌برد.

فاطمه خویشوند ۱۳مهر سال ۹۸ بازداشت شد٬ پیش از بازداشت صفحه اینستاگرام او نزدیک به نیم‌میلیون فالوئر داشت٬ صفحه‌ای با تصاویری متفاوت از چهره‌ای که آرایش و گریم‌هایی عجیب داشت، صفحه‌ای که هم‌اکنون ازدسترس خارج‌ است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG