لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۱۳:۲۱

ملاقات با علیرضا علی‌نژاد


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

نویسنده و ویراستار ۴۵ ساله‌ای که از هشت ماه پیش در بازداشت به سر می‌برد٬ به جرم برادربودن٬ برادر خبرنگاری که منتقد جمهوری اسلامی ست و در خارج از کشور زندگی می‌کند اما خانواده‌اش در ایران همواره به خاطر فعالیت‌های او تحت فشارهای امنیتی و قضایی قرار می‌گیرند.

علیرضا علی‌نژاد برادر مسیح علی‌نژاد خبرنگار ساکن آمریکاست٬ اهل مطالعه و علاقمند به کشاورزی ست و پدر دو فرزند٬ باران ۱۲ ساله و رایان یک ساله.

او دوم مهرماه سال ۹۸ بازداشت شد٬ با هجوم ماموران اطلاعات سپاه به منزلش٬ مامورانی که مقابل چشمان نگران همسر و فرزندانش به او چشم‌بند و دستبند زدند و او را با خود بردند به بند امنیتی دوالف در زندان اوین٬ بندی که هشت ماه در آن زندانی بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG